Захистимо острів Хортиця і Національний заповідник «Хортиця» від забудови

19.05.2021

Запрошуємо виступити на захист о. Хортиця, підтримавши і спрямувавши у потрібне русло широке публічне обговорення його долі з подачі Запорізької обласної державної адміністрації у відповідь на ініціативу Президента України «Велика реставрація» в рамках глобальної програми «Велике будівництво».

Для розуміння загроз і перспектив належного розвитку цієї національної святині, наведемо заключні пункти відкритого листа науково-громадської ініціативи «Інститут сакральної географії. Просторові практики», що є автором звернення:

«…8. Ми виступаємо категорично проти перетворення острова Хортиця і прилеглих територій на розважальний, утилітарний, споживацький комплекс, з неконтрольованим і надлишковим антропогенним навантаженням.

  1. Наш орієнтир – це Стоунхендж, Храмова гора, Екстернштайн, а також острови Міяджіма (Іцукусіма), Ольхон, Рюґен, Сіте; це плекання еталонної території у добу антропоцену, а не ще один «Диснейленд».
  2. Серед пріоритетних і стратегічних напрямків у діяльності Національного заповідника «Хортиця» пропонуємо вважати його інтеграцію в європейський і світовий контекст та перетворення у потужний науково-дослідний центр…»

Закликаємо надіслати Ваші імена, прізвища й місто проживання на поштову скриньку [email protected], ознайомившись із відкритим листом «Інституту сакральної географії. Просторові практики» (у додатку) і ставши його підписантами.

Сакральна географія – дисципліна, яка є інтегральною складовою культурфілософії і політики пам’яті Групи сприяння розбудові Інтермаріуму, як у національному, так і регіональному масштабі.

Нагадаємо, навесні 2018 р. представники Групи сприяння розбудові Інтермаріуму та «Інституту сакральної географії. Просторові практики» провели семінар із сакральної географії на о. Хортиця з нагоди висадки понад 2000 саджанців литовських дубів, які символізують полеглих захисників України, за ініціативи партії Національний Корпус та її литовських партнерів. Детальніше про цю подію і її значення для геополітичних проектів можна прочитати тут:

Будемо вдячні за поширення листа «Інституту сакральної географії. Просторові практики» серед інших зацікавлених спільнот:

Поділитись