Візит Нацкорпусу до Загреба дав перші плоди: парламент Хорватії може визнати Голодомор геноцидом

30.11.2020

7-9 липня 2019 р. делегація Національного Корпусу зустрілася у Загребі з помічником європарламентаря Ружи Томашіч Марко Мілановічем Літре (Marko Milanović Litre), нині парламентарем від Хорватської консервативної партії (HKS – Hrvatska konzervativna stranka), яка входить до парламентської коаліції “Хорватські сувереністи” (Hrvatski suverenisti), секретарем на той час блоку “Хорватські сувереністи” Денісом Бевандою і членом цього об’єднання Іваном Вукоєю.

У ході зустрічі, у якій також брали участь Юре Вуїч, директор Matica hrvatska, хорватського відповідника “Просвіти”, Томіслав Суніч, відомий хорватський інтелектуал, та Славко Бурда, заступник керівника європейського відділення Світового конгресу українців, історик, було домовлено про проведення Четвертої конференції з Інтермаріуму в Загребі, нині перенесену з огляду на пандемію коронавірусу.

Проте комунікація з хорватськими партнерами не припинялася, і її перший результат став видимий у сумний День пам’яті жертв Голодоморів, що цього року припав на 28 листопада. Саме напередодні депутат Хорватського Сабору Марко Міланович Літре виступив у його стінах із сильною промовою, в якій закликав дати належну оцінку цьому страшному злочину комуністичного Кремля проти українців – а саме як геноциду. Нагадуємо, станом на сьогодні, окрім України, це зробило всього 16 країн у світі.

Її можна переглянути за посиланням:

Крім того, Марко Міланович Літре взяв участь у вшануванні жертв Голодомору спільно з представниками Посольства України в Республіці Хорватія біля вже добре знайомого українським союзникам пам’ятника Тарасові Шевченку на Українській вулиці в Загребі.

Співпраця Азовського Руху з хорватськими патріотичними колами триває з самого початку російсько-української війни, коли ветерани хорватської Війни за незалежність, побачивши виразні паралелі між екс-Югославією і неорадянським реваншизмом Росії, сформували одну з найчисленніших груп іноземних добровольців у складі добровольчого батальйону, потім полку Азов. Один із таких добровольців Деніс Шелер уже не перший рік сприяє цій співпраці не тільки в оборонній, а й громадянській і політичній сферах. Так, на Третій конференції Групи сприяння розбудові Інтермаріуму Хорватію представляв Бригадний генерал Бруно Зоріца-Зулу – один із керівників спецоперацій “Блискавка” і “Буря”, а наступну конференцію було логічно заплановано провести в Загребі.

Представники Нацкорпусу багатократно відвідували Загреб, зустрічаючись із ветеранськими організаціями (підсумком чого стало прийняття полку Азов до лав почесних членів хорватського ветеранського союзу “Франкопан”) і виявляючи солідарність із хорватами після несправедливого засудження генерала Слободана Пральяка й початку утисків хорватів у Боснії і Герцеговині. Зусиллями хорватських партнерів, зокрема, Деніса Шелера, було організовано відпочинок у Хорватії українських дітей і сімей, що втратили близьких на фронті. А молоде покоління хорватських патріотів (партія “Покоління оновлення” (Generacija Obnove – GO)), яка наразі входить до коаліції “Права ліга” (Desna Liga), не раз відвідувало з’їзди Нацкорпусу і конференції Групи сприяння розбудові Інтермаріуму, у свою чергу, співорганізувавши з ними конференцію у стінах Католицького університету Хорватії.

Ми щиро дякуємо Марку Мілановичу Літре і “Хорватським сувереністам” за неоціненну солідарність із українською нацією і зичимо їм успіхів у доведенні цієї великої справи до переможного кінця!

Поділитись