У Києві відбулася презентація звітів щодо тортур в ЛДНР

01.10.2021

У середу, 29 вересня, у Києві відбулася презентація звітів про тортури в ЛДНР, підготовлених віце-спікером польського Сейму Малгожатою Гошевською і європарламентаркою Анною Фотигою.

Як уже неодноразово зазначалося у попередніх публікаціях, завдяки цим матеріалам вдалося задокументувати воєнні злочини Російської Федерації, скоєні на Донбасі.

Захід розпочав український вчений, старший науковий співробітник Відділення релігієзнавства Інституту філософії імені Г. С. Сковороди НАН України Ігор Козловський, якого протягом двох років утримували в застінках сумнозвісного концтабору “Ізоляція”.

Науковець із власного досвіду розповів про те, як росіяни практикують систематичні катування, репресії та переслідування у боротьбі з проукраїнським населенням на окупованих територіях.

Наступним виступив колишній командир спецроти”Схід” Сергій Тамарін, розповівши про те, як провал поліцейської реформи призвів до того, що колишні зрадники і люстровані правоохоронці знову повертаються на свої посади через суд.

Наступною темою був балканський досвід документування злочинів і паралелі з Україною, що висвітлила кандидатка історичних наук з Аналітичного Центру Балканських Досліджень Катерина Шимкевич.

Окремо варто виділити виступ Тетяни Матюшенко – дружини досі утримуваного в “Ізоляції” Валерія Матюшенка.

Завдяки її виступу присутні змогли дізнатися про те, як гуманітарна допомога від Червоного Хреста, котра має надходити полоненим, насправді потрапляє до рук бойовиків, що фактично є фінансуванням тероризму.

До заходу також приєднався чинний військовослужбовець ОЗСП НГУ “АЗОВ” Євген Чуднецов, який потрапив до російського полону під час Широкинської операції і згодом потрапив у списки на обмін.

Євген розповів про пережитий досвід тортур, а також загрози, яких варто очікувати від реінтеграції Донбасу.

Захід продовжився виступом колишнього командира полку “Азов” Максима Жоріна, в якому він розповів про необхідність ухвалення закону про колабораціонізм, щоб зменшити кількість виправдальних вироків для терористів та додати нові пункти до статей КК про тероризм та державну зраду.

Підсумовуючи захід, виступив польський експерт із питань енергетичної безпеки, доктор економічних наук Маріуш Патей, розповівши про те, як країни, що знаходяться в стані війни, успішно розвиваються економічно, і як завдяки якісним економічним реформам, що посприяють підвищенню рівня життя, розпочати економічну реінтеграцію регіону.

Організатори заходу, ГО “Група сприяння розбудові Інтермаріуму” та “Військове братерство нескорених”, планують презентацію звітів у інших країнах регіону. Кінцева мета – звільнення досі утримуваних у застінках ЛДНР полонених та реабілітація екс-в’язнів, протидія “мирним” планам влади щодо реінтеграції Донбасу, а також ініціювання міжнародної дискусії щодо визнання Росії державою-спонсором тероризму.

Поділитись