Сіетлська комуна

8.06.2020 р. були забарикадовані 6 кварталів м.Сіетл (штат Вашінгтон). Тут було проголошено Автономну зону Капітолійського пагорба (Capitol Hill Autonomous Zone) – своєрідний варіант «народної республіки» комунарського типу, сучасний аналог Паризької комуни «на максималках», ліво-фундаменталістичний ЛДНР з американським колоритом. Нову реальність в місті творять екс-кандидат в мери радикальний демократ Ніккіта Олівер, соціалістична активістка-троцкістка Кшама Савант та репер Раз Сімон, який намагається бути чимось типу воєнначальника CHAZ. Устрій комуни обговорюється онлайн. І щоб зрозуміти всю «глибину глибин» варто прочитати коротку вижимку:

«…Нещодавно в своїй темі на форумі комунари Сієтла вирішили створити демократично обрану раду. Все, що буде далі — реальна переписка людей на Reddit. За початковою пропозицією в цій раді були три місця — чорний чоловік, чорна жінка і біла жінка. У коментарях висловили незадоволення щодо того, що немає інших представників громади, тому вони вирішили додати одного чорного транссексуала і викреслити білу жінку. Після вирішили додати ще по одному небінарному представнику: азіату, індіанцю та латиносу, або жінку. Потім — додати ще чотирьох чорних чоловіків і жінок, тому що чорні — це найбільш пригноблена група і їх повинно бути більше всіх.

Далі: для більшої репрезентації не менше 20% і 10% депутатів повинні будуть «мати досвід психічного захворювання і безпритульності» відповідно. Потім вони помітили, що серед представників буде замало геїв і після дебатів домовилися додати одного чорного гея / лесбійку / транссексуала з інвалідністю, одного чорного гея / лесбійку / транссексуала бездомного і одну небілу дитину 8-15 років. Потім подумали і вирішили додати двох дітей, а іншим членам ради доведеться пройти “спеціальне навчання для цивілізованих суперечок з дітьми”.

Хтось заявив, що азіати — це не монолітна група. Тому одне місце азіата НЕ-чоловіка було розділене на 12, які будуть займати китаєць, філіппінець, в’єтнамець, кореєць, японець, камбоджієць, тайванець, малаєць, монгол, окінавец, сінгапурець і ще одне місце для будь-якого азіата, крім американських корейців.

Не менше 25% членів «ради» обов’язково матимуть у минулому насильницькі злочини та досвід відсидки. Організаторам писали, що хтось з цих злочинців може виявитися насильником і жінкам у раді може бути з ними не надто некомфортно. На це керівництво «ради» ввело правило, що хоча б 50% членів не повинні мати скоєних за останній рік зґвалтувань або домагань, за виключенням людей з інвалідністю і бездомних, яким можна бути ґвалтівниками в цьому році незалежно від відсотків…»

Оригінальні переписки – форум Reddit: https://www.reddit.com/r/CapHillAutonomousZone/comments/h7vov1/clearing_up_the_raz_disinformation_introducing

Збережені переписки: https://www.rollonfriday.com/discussion/capitol-hill-autonomous-zone-dispute-resolution-policy-lols

Вибірка і український переклад – Андрій Білецький: https://t.me/joinchat/AAAAAEZwyxzHTkwqx-Zc7w

Поділитись