Презентація книги “Кров і земля. Війна в Україні очима польського націоналіста” Вітольда Добровольського

04.12.2020

У вівторок, 1 грудня, на 7-му річницю Зимового повстання на Банковій, Івано-Франківський обласний осередок Національного Корпусу провів презентацію книги “Кров і земля. Війна в Україні очима польського націоналіста”.

Автором книги є польський військовий репортер і націоналіст Вітольд Добровольський, який висвітлював Революцію Гідності, а потім перебіг війни на Донбасі.

Вітольд Добровольський під час виїзду на Донбасі 2014

Модератором заходу виступив представник Азовського Руху у Польщі і перекладач книги Владислав Ковальчук.

На жаль, через карантинні обмеження і ризики локдауну, автор не зміг безпосередньо взяти участь у презентації книги.

Присутні мали змогу почути про те, як була написана книга і бачення розвитку українсько-польських відносин та війни на Донбасі з точки зору поляка і націоналіста.

На відміну від популярної літератури про Майдан, автор не загортає події у красиву обгортку, називаючи речі своїми іменами.

Це не ода політикам, які прийшли до влади на крові Майдану, а тим щирим героям, які сміливо йшли в бій спочатку на вулицях Києва, а потім визволяли український Схід від кремлівської наволочі.

Також окрему увагу було присвячено невідомим епізодам співпраці між українськими та польськими націоналістами, про що розповів їх безпосередній учасник Владислав Ковальчук.

Висновок для України і Польщі один: Незважаючи на складні сторінки історії, ми повинні змагати до діалогу та порозуміння.

Повертаючмсь обличчям до минулого, ми одночасно повертаємося спиною до майбутнього.

Книгу можна замовити тут

Поділитись