Марш добровольчих легіонів у Латвії

Активна пропаганда Росії як переможниці у Другій Світовій війні і її монополія на найбільший вклад у перемогу часто використовуються як інструменти у геополітиці та війнах проти тих, хто не погоджується із статусом колонії Нео-СРСР, який Путін активно намагається збудувати.

Феномен добровольців відомий ще з часів активної боротьби всіх поневолених народів проти більшовицького зла, яке поступово відроджується в кабінетах Кремля і готується до нового наступу на свободу і незалежність як своїх громадян, так і європейських націй.

16 березня 2017 року в Ризі традиційно відбувався марш ветеранів латиських добровольчих легіонів, котрі боролися проти радянської окупації Латвії в період Другої світової війни. Цього року в марші, крім соратників з Естонії і Литви, брали участь представники української діаспори з Конгресу Українців Латвії, а також офіційний представник партії «Національний Корпус» Владислав Ковальчук і польські націоналісти, що підтримують Україну і її боротьбу проти наступаючого необільшовизму зі Сходу.

Варто відзначити, що учасники маршу радо зустріли присутність українців на марші, а місцеві телеканали і закордонна преса охоче задавали запитання і поширювали інформацію про солідарність України з латиським народом у такий важливий для його історії день.

Урочистості розпочалися з панахиди у Латиській Православній Церкві імені св. Пророка Іоанна Предтечі, після чого люди почали формувати колону і готуватись до початку маршу. В ході підготовки до ходи вдалось поспілкуватися із закордонною пресою і відповісти на ряд незрозумілих для західного глядача питань, зокрема таких, як те, що легіон діяв у рамках Ваффен СС.

Варто відзначити, що були представники латиської преси, що займаються активною підготовкою до зйомок фільму про латиських легіонерів і хочуть змити слід ганьби, яким ветеранів таврують різноманітні ліберальні фонди, згадавши у фільмі й українську добровольчу формацію СС «Галичина» і польських добровольців, котрі воювали пліч-о-пліч із латишами.

У рамках заходу, який припадав на річницю російської окупації Криму, представниками «Національного Корпусу», Конгресу Українців Латвії та польськими націоналістами було зроблено спільне фото з постером «Крим – це Україна» і національними прапорами, яке облетіло не лише латиські, а й закордонні ЗМІ.

Після закінчення панахиди марш рушив вулицями Риги, збираючи як молоде, так і старше покоління латишів. Варто відзначити пильність і підготовленість поліції, яка без зайвих діалогів затримала двох любителів «русского міра» з георгієвськими стрічками, а також представників німецьких антифа.

Марш закінчився біля пам’ятника Свободи, де представники «Національного Корпусу», Конгресу Українців Латвії та польських націоналістів склали квіти в пам’ять про полеглих за свободу Латвії.

Далі захід продовжився зустріччю з представниками латиських націоналістів із партії «Національний Альянс», після чого всі разом вирушили на військове кладовище легіонерів у Лестені.

На кладовище прибули представники влади, громади та націоналістів, між виступами яких хор легіонерів співав військові пісні. Хочеться відзначити, що Латвія є зразковою країною в плані опору ліберальній критиці й дискурсу про «всюдисущий фашизм». Завдяки легіонам сьогодні існує Латвія, і хай латишів хоч тисячу разів обізвуть «нацистами», але вони не зречуться тих, хто проливав свою кров і віддавав своє життя за незалежність Латвії.

І коли українців хтось захоче повчати, що дивізія «Галичина» – це не по-європейськи і не толерантно, то приклад Латвії, яка вже багато років є членом ЄС, буде тут як ніколи доречним.

Поділитись