Єжи Таргальського не стало

19.09.2021

Сьогодні вранці у віці 69 років помер у лікарні Єжи Таргальський – відомий польський історик, аналітик і публіцист, що, як науковець, присвятив життя дослідженню ролі спецслужб у перехідних процесах на території Центрально-Східної Європи і, як суспільний діяч, зробив великий внесок у посилення далеко не завершеної декомунізації у Польщі.

Доктор гуманітарних наук, викладач Варшавського університету, керівник аналітичного підрозділу Академії військових мистецтв, коментатор, публіцист і учасник численних телевізійних програм, у 2020 р. він був нагороджений Хрестом Свободи і Солідарності, а в грудні 2020 р. – став кавалером Командорського Хреста Ордена Відродження Польщі за ініціативи президента Анджея Дуди.

Єжи Таргальський був великим прихильником ідеї Міжмор’я і брав регулярну участь у міжнародних конференціях Групи сприяння розбудові Інтермаріуму.

Його блискучі виступи, що не лишали байдужими навіть далеких від регіону Центрально-Східної Європи слухачів, можна переглянути на нашому каналі за посиланнями:

Окрему увагу доктор Таргальський приділяв саме розвиту українсько-польських відносин. Він досконало опанував українську, виступаючи нею на наших заходах, і навіть на піку “історичних війн” між Польщею та Україною наполягав на ключовій ролі російських спецслужб у цій шкідливій для обох держав і безпеки регіону конфронтації.

Смерть Єжи Таргальського – це непоправна втрата для нашого фронту. Світла пам’ять цьому провіснику Міжмор’я, чий спадок надихатиме нас на невпинне продовження курсу на відродження Центрально-Східної Європи.

Поділитись