Балкани сьогодні: яке їх місце в світових геополітичних процесах

12.10.2019

У суботу, 12-го жовтня, в київському лекторії літературного клубу «Пломінь» відбудеться лекція журналіста, історика-балканознавця, аспіранта КНУ ім. Тараса Шевченка, Анатолія Демещука.

В рамках цієї лекції ми поговоримо про Балкани – колоритний регіон на південному сході Європи, знаменитий своїми прекрасними горами, поліетнічністю, колоритним населенням і численними парадоксами. Побесідуємо про поточну геополітичну ситуацію та перспективи в цьому цікавому краї, де протягом століть народжувалися й падали імперії, де зустрічалися й перепліталися різні цивілізації, культури та релігії. Розповідь охопить головним чином такі країни як Хорватія, Словенія, Боснія і Герцеговина, Сербія (і Косово), Македонія. Зачепимо, звісно ж, і сусідні Албанію, Румунію та Болгарію.

В чому суть глибинних міжетнічних конфліктів на Балканах? Хто нам може бути другом в регіоні? Чи спалахнуть там нові гарячі точки? Як кривава та драматична минувщина впливає на сьогодення народів колишньої Югославії? Зрештою, які славетні місця варто відвідати на балканських теренах?

Лекція розпочнеться о 19.00 в приміщенні літературного клубу «Пломінь», що знаходиться за адресою: провулок Шевченка 5 (ст. м. Майдан Незалежності), Козацький Дім – 3 поверх.

Вхід вільний!

https://www.facebook.com/events/427874431063050/

Поділитись