Акція пам’яті з нагоди 81 річниці Катинського Розстрілу і пікет солідарності з поляками і білорусами, затриманими під час протестів у Мінську (анонс)

10.04.2021

У вівторок, 13 квітня, з 12:00 по 14:00, під посольствами Польщі та Білорусі в Києві відповідно відбудуться символічна акція вшанування пам’яті жертв Катинського Розстрілу і пікет солідарності з польськими і білоруськими громадянами, затриманими під час протестів у Мінську.

Після спільної агресії Радянського Союзу і Третього Райху проти Польщі каральні органи радянської влади розстріляли понад 20 тисяч польських офіцерів, що потрапили у полон в ході радянсько-німецького наступу.

Незважаючи на те, що Радянський Союз розпався, а всі колишні республіки здобули незалежність, Росія продовжує ту саму агресивну політику, що й СРСР. Не маючи змоги привабити інші країни вигідним економічним партнерством або науково-технічними розробками, росіяни погрожують, вдаються до політичного шантажу і розпочинають загарбницькі війни проти тих країн, які колись були у сфері впливу СРСР.

Так вони спочатку розпочали агресію у Грузії, а через два роки, у 2010-му, згідно з останніми висновками польської експертизи, ліквідували президента Польщі Леха Качинського, збивши літак, в якому представники польської влади летіли до РФ, щоб віддати шану замордованим у Катині.

Ці дві події, а також передбачена Качинським війна в Україні свідчать про те, що чим голосніше Росія транслює тези про розквіт «нацизму» в Україні, тим сильніше вона прагне приховати власні минулі і теперішні військові злочини й акти агресії щодо «братніх народів».

Після акції вшанування пам’яті жертв Катинського Розстрілу біля стін посольства Польщі під посольством Білорусі відбудеться пікет солідарності із затриманими білорусами та поляками, яких незаконно утримують у застінках режиму Лукашенка.

Охочих долучитися до заходів за участі ветеранів російсько-української війни, волонтерів і небайдужих патріотів просимо дотримуватися дистанції і застосовувати засоби індивідуального захисту, обов’язкові під час дії карантинних обмежень.

Поділитись